۸ راه برای جلوگیری از گرفتگی سینوس ها

گرفتگی سینوس ها ممکن است به شما احساس بدی بدهد، اما کنترل آن کار ساده ای است – البته اگر شما درمان مناسب را پیدا کنید. ابتدا عواملی که باعث تحریک آن می شود را بیابید. “شما ممکن است علائم درمان آن را بدانید، اما شما بدنبال یافتن آنچه که باعث گرفتگی سینوس ها می شود، باشید. علل شایع آن عبارتند از آلرژی و عفونت، اما گرفتگی خود به تنهایی می تواند شما را با مشکلات تنفسی و … روبرو کند. در اینجا برخی از راه حل های کوتاه مدت و بلند مدت تسکین علائم گرفتگی سینوس ها را بیان می کنیم.

استفاده از بخار 

گرفتگی سینوس

گرفتن یک دوش آب گرم و یا فقط بخار یک کاسه سوپ. بخار می تواند به از بین بردن گرفتگی سینوس ها کمک کند. بخار باعث حرکت و درنهایت خروج بلغم می گردد. البته بخار تسکین موقتی است، بنابراین مهم شناسایی آنچه که باعث بروز علائم می گردد، است.

قرقره کردن با آب نمک

گرفتگی سینوس

گرد و غبار، آلودگی و عطر می تواند باعث تحریک سینوس ها و گرفتگی آن شود. استفاده از آب نمک و قرقره کردن و یا اسپری آن کمک به خلاص شدن از شر محرک ها می کند.

استفاده از آب بسیار گرم و محلول نمک هیپرتونیک فوق اشباع تجربه عجیب و غریبی برای شما خواهد بود که آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

اجتناب از سیگار کشیدن و دود سیگار

گرفتگی سینوس

تحقیقات صورت پذیرفته در انجمن بین المللی آلرژی منتشر شده در فوریه ۲۰۱۴ نشان میدهد که سیگار و دود سیگار خطر ابتلا به گرفتگی مزمن سینوس را افزایش دهد.

اگر شما مستعد به سینوزیت باشید، سیگار کشیدن خطر ابتلا به آن را افزایش می دهد و در نتیجه برای درمان احتمال عمل جراحی را نیز برایتان افزایش میدهد و چنانچه شما برای درمان سینوزیت خود نیاز به عمل جراحی داشته باشید، سیگار کشیدن شرایط سخت تری را برای بهبودتان فراهم می کند.

استفاده از اسپری های استروئیدی بینی

گرفتگی سینوس

در ابتدا استفاده از این اسپری کمک به کاهش التهاب می کند. در حالی که اسپری های استروئیدی بینی و اسپری سالین هر دو مفید است، اما محققان تاکید می کنند که دیگر اسپری های بینی، مانند اسپری ضد گرفتگی، چنانچه به طور مداوم از آن استفاده شود، می تواند مشکل را بدتر کند.

کنترل آلرژی

گرفتگی سینوس

آلرژی قطعا می تواند به گرفتگی سینوس کمک می کند. مردم می بایست آنچه که باعث حساسیتشان میشود را پیدا نموده و با برنامه ریزی مناسب یا با مصرف دارو آن را کنترل نمایند.

کاهش وزن 

گرفتگی سینوس

با توجه به تحقیقاتی که در ماه اوت ۲۰۱۳ در مجله لارنگوسکوپ منتشر شده است؛ احتمال وجود آلرژی یا سینوزیت مزمن در افراد چاق نسبت به سایرین بیشتر است، که در نتیجه این امکان وجود دارد که از دست دادن وزن باعث بهبود آن و در واقع باعث سلامتی گردد.

استفاده از طب سنتی

گرفتگی سینوس

یادگیری و استفاده از طب چینی و طب سوزنی به درمان عفونت مزمن سینوس ها به دلیل دود، هوای خشک و بیداری بیش از حد کمک می کند. تجربه نشان داده است بسیاری از افراد به محض احساس گرفتگی در سینوس های خود با استفاده از طب سوزنی و گیاهان چینی آن را از بین می برند.

انجام عمل جراحی

گرفتگی سینوس

اگر شما هنوز در سینوس های خود دچار گرفتگی هستید، دکتر شما ممکن است عمل جراحی را توصیه کند. پیشرفت های سریع در تکنولوژی در حال حاضر این امکان را برای بسیاری از مردم به منظور بازگشت به زندگی طبیعی خود فرآهم نموده است.

منبع: everydayhealth

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.