پوست مرکبات و اثر آن بر دیابت

پوست مرکبات و میوه هایی مانند مانند لیمو، پرتقال، لیمو شیرین و گریپ فروت دارای سطوح بالایی از ویتامین C و خواص درمانی بسیاری می باشند. اما دانشمندان توجه زیادی به تأثیر آن بر سلامتی و فواید آن دارند. با این وجود، همیشه در میان پزشکان بحث های فراوانی در خصوص خواص درمانی آن وجود داشته است.

اثر آن بر دیابت

بر طبق تحقیقات منتشر شده در ”مجله علوم زندگی” (NaturalNews.com) عصاره پوست مرکبات حاوی مقادیر زیادی فلاونوئید و پلی فنول (PMF) می باشد که ممکن است به پیشگیری از دیابت کمک کند. این پژوهش نشان داد که عصاره آن به کاهش سطح تری گلیسیرید (TG) و کلسترول، (که هر دو برای باعث بوجود آمدن اختلالاتی مانند دیابت و چاقی می شود) کمک می کند. درنتیجه، عصاره پوست مرکباتی مانند لیمو، پوتقال و … ممکن است حساسیت به انسولین را بهبود بخشد.

کاهش کلسترول

همچنین پوست مرکبات باعث کاهش خطرات بیماری های قلبی می گردد. یک مطالعه ای که در “مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی” منتشر شده نشان داد که استفاده از پوست مرکبات در رژیم غذایی به دلیل وجود ترکیبات PMF موجود در خود، باعث کاهش کلسترول می گردد.
پوست مرکبات را می توان به غذاهایی مانند سوپ، سالاد، مرغ و ماهی افزود و طعم خوشمزه ی آن را تجربه کرد.

خاصیت آنتی اکسیدانی

پوست مرکبات حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها می باشد که به عنوان آنتی اکسیدان، با حفاظت از DNA، موجب جلوگیری از سرطان می گردد. گیاهان دارویی، ادویه جات و ترشی جات که در آنها از پوست مرکبات استفاده شده است به صورت طبیعی حاوی مقادیر زیادی از ویتامین E در خود می باشند. زمانی که به صورت طبیعی از آن استفاده می شود، اثر آنتی اکسیدانی پوست مرکبات باعث افزایش سطح ویتامین C موجود می گردد.

منبع: livestrong

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.